Świetny sprzęt gwarancją znakomitej jazdy konnej

Derki polarowe, niezbędny sprzęt?

Derki polarowe potrafią wzbudzić wiele kontrowersji. Jedni twierdzą, że derki to fanaberia, inni natomiast nie wyobrażają sobie współpracy z koniem bez derek.

Dodatek derek może być jak najbardziej pomocny, a w niektórych przypadkach kompletnie nietrafiony. Wychodzi więc na to, że obie strony mają rację. W jakich sytuacjach korzystać z derki polarowej i czy sprawdzą się u każdego konia? Przekonaj się i wybierz odpowiednią derkę dla swojego wierzchowca!

Czym jest derka polarowa i dla kogo jest przeznaczona?

Derka polarowa to rodzaj okrycia dla koni. Zakrywa grzbiet, tułów i często również szyję. Derka polarowa, jak sama nazwa wskazuje, posiadają miękkie podszycie.

Derki polarowe

Derka polarowa głównie przydaje się u koni:

  1. Ogolonych,
  2. Starych,
  3. Chorych,
  4. Naturalnie posiadających mało sierści.

Prawdą jest, że konie posiadają sierść, dzięki której są w stanie dbać o swoją termoregulację. Jednak derka polarowa świetnie się sprawdzi nawet w przypadku koni z zadbaną sierścią. Kiedy i w jakim celu?

Bolesność grzbietu, a derka polarowa

Derka polarowa jest świetnym sposobem na wsparcie dla koni w okresie jesienno - zimowym. Trening z wierzchowcami może być dla nich wyczerpujący, a dodatkowo ciało bardzo się rozgrzewa. Po skończonych ćwiczeniach i zdjęciu czapraka, siodła i całego sprzętu łatwo o zakwasy i bolesność grzbietu.

Aby temu zapobiec, po skończonym treningu należy użyć derki polarowej. W ten sposób zadbasz o prawidłową termoregulację u wierzchowca. Rozgrzane ciało będzie miało możliwość do powolnego powrotu do prawidłowej temperatury i nie narazisz wierzchowca na nagły skok termiczny.

Derki polarowe mogą wspomóc zdrowie Twojego wierzchowca. Wybierz najlepszą dla niego!

Sprawdź, co jeszcze musisz zobaczyć

© Copyright 2025