Świetny sprzęt gwarancją znakomitej jazdy konnej

Derki padokowe

Derki padokowe są coraz częściej wykorzystywane w trakcie dbania o wierzchowce. To jeden z najprostszych sposobów na ochronę konia, a jednocześnie przynosi wiele pozytywnych skutków dla zdrowia koni.

Derki padokowe mają szczególne zastosowanie w przypadku niektórych koni. Jeśli więc jesteś zainteresowany, czy derki przydadzą się właśnie u Twojego wierzchowca, czytaj dalej!

Czym jest derka padokowa?

Derki padokowe to jeden z najpopularniejszych derek wybieranych przez jeźdźców. Nic dziwnego, że są one tak rozchwytywane, ponieważ są one jednymi z najbardziej uniwersalnych derek do wyboru.

Derki padokowe

Derki padokowe to rodzaj okrycia na tułów, a niejednokrotnie również na szyję wierzchowca. Derka padokowa wykonana jest z materiału, który chroni ciało konia zarówno przed deszczem, jak i przed wiatrem.

Dlaczego derka padokowa to dobry wybór?

Derki padokowe dają wiele pozytywnych możliwości, dzięki którym jej stosowanie jest jeszcze bardziej efektywne.

Wnętrze derki wykończone jest ciepłym materiałem, dzięki czemu derka sprawdzi się zarówno w czasie lekkiej zimy, jak i jesieni. W przypadku mroźnych zim, zdecydowanie lepiej wybrać derkę zimową.

Polarowe wykończenie pozwoli również na regulowanie temperatury po treningu. Rozgrzane ciało z nagłą zmianą temperatury jest skłonne do zakwasów, a w konsekwencji do wystąpienia bolesności grzbietu.

Decydując się na zakup derki padokowej wybierz taką, która może pochwalić się trwałym i solidnym materiałem. Miarą wytrzymałości materiału jest Denier. Im wyższy jego wskaźnik, tym trwalszy materiał.

Sprawdź, co jeszcze musisz zobaczyć

© Copyright 2025