Świetny sprzęt gwarancją znakomitej jazdy konnej

Derki letnie

Derki to coraz modniejszy temat wśród jeźdźców, ponieważ chcą dbać o swoich towarzyszy sportowych.

Wraz z tym zainteresowaniem wybór najczęściej pada na derki zimowe, padokowe lub polarowe, ponieważ jednoznacznie kojarzą się one z ochroną przed zimnem i złą pogodą. Jednak w naszym asortymencie możesz odnaleźć również derki letnie, które są równie przydatne co na przykład deki padokowe.

Latem najlepiej zadbać o ochłodę, dlatego wiele jeźdźców już na starcie skreśla derki letnie. Czy faktycznie ich stosowanie ma sens i czy są one bezpieczne dla wierzchowców? Dowiedz się!

Derki letnie

Czym są derki letnie i po co je stosować?

Derki letnie to rodzaj okrycia dla koni, który zakrywa jego tułów i szyję. Wykonane są najczęściej z drobnej siatki, aby nie przegrzać ciała konia. 

Lato jest czasem wysokich temperatury i napływu ogromu owadów. Konie są wrażliwymi zwierzętami, które łatwo rozproszyć, dlatego derki letnie chronią je przed insektami. To świetny sposób na zadbanie o konie w tym czasie i zapewnienie mu wysokiego poziomu komfortu.

Jaką derkę letnią wybrać?

Wybór derki letniej to odpowiedzialne zadanie, dlatego warto wcześniej dobrze się przygotować. Derka letnia, która świetnie poradzi sobie z ochroną przed owadami, powinna być wykonana z gęsto tkanego materiału. Ważne jednak, aby nie przegrzać ciała wierzchowca.

Wybierz derkę, która posiada pasy i odpowiednie zapięcia. W ten sposób derka nie będzie się zsuwać.

 

 

 

Sprawdź, co jeszcze musisz zobaczyć

© Copyright 2025